Саутхемптън и Манчестър Сити играят при резултат 0:3 в мач от 30-я

...

НА ЖИВО: Саутхемптън - Манчестър Сити 0:3, Халанд с брилянтен гол

Саутхемптън и Манчестър Сити играят при резултат  0:3  в мач от 30-я кръг на Висшата лига.

Манчестър Сити предстоящо владееше топката повече през първите 15 минути, само че Саутхемптън направи чудесна контраофанзива, при която Сюлеймана се отскубна и остана очи в очи с Едерсон, само че нападателят си поведе прекомерно дълго топката и заплахата бе обезвредена. В 41-а минута Ерлинг Халанд бе открит в наказателното поле от Кевин де Бройне, само че изстрелът с глава на централния нападател не бе прецизен.

В последната минута на постоянното време Кевин де Бройне още веднъж получи на фланга отляво, след което центрира, а Ерлинг Халанд се извиси злокобно във въздуха и забоде с глава топката във вратата на Саутхемптън - 1:0 за Манчестър Сити.

Това бе и всичко за първата част, Манчестър Сити имаше най-малък задатък над " светците " след попадението на Халанд.

В 50-а минута Илкай Гюндоган навлезе в противниковото наказателно поле и насочи удар с десния крайник по диагонала. Топката профуча настрана от лявата греда на Саутхемптън. Джак Грийлиш бе отлично изведен в 57-а минута, след което насочи обмислен изстрел, който бе в началото отразен от Базуну, само че топката се върна при британския национал, който съумя да приключи - 2:0 за Манчестър Сити.

" Гражданите " още веднъж се разписаха, откакто Джак Грийлиш още веднъж овладя добре на лявото крило, а по-късно дриблира с топката, навлизайки в наказателното поле и центрира към Ерлинг Халанд, който означи с акробатично осъществяване - 3:0 за Манчестър Сити.

Саутхемптън е в доста сложна позиция, като тимът е на последно място в лигата с едвам 23 точки. Проблемът на " светците " е в отбелязването на попадения, като отборът има най-слабата офанзива в Премиър Лийг. Саутхемптън има едвам една победа като хазаин в шампионата през 2023-а година, като ще търси своята втора против първенеца Манчестър Сити. Последният мач сред двата тима приключи 2:0 в интерес на " светците " в четвъртфинал от Купата на Англия.

Манчестър Сити е в превъзходна форма, като има едвам едно проваляне във всички шампионати от януари месец насам. " Гражданите " победиха Ливърпул с 4:1 в последния кръг от шампионата и към този момент имат 17 маркирани гола в последните си три мача във всички шампионати. Манчестър Сити е с най-хубавата офанзива в лигата, като има 71 попадения и ще се надява да понижи разликата от водача Арсенал на 6 точки.

Стартови сформира:

Саутхемптън:  31. Гавин Базуну, 2. Кайл Уолкър-Питърс, 37. Армел Бела-Кочап, 35. Ян Беднарек, 3. Ейнзли Мейтланд-Найлс, 45. Ромео Лавия, 8. Джеймс Уорд-Праус, 20. Камал Дийн Сюлеймана, 26. Карлос Алкарас, 24. Мохамед Елиунуси, 32. Тио Уолкът

Треньор:  Рубен Селес

Манчестър Сити:  31. Едерсон, 6. Нейтън Аке, 3. Рубен Диаш, 25. Мануел Аканджи, 16. Родри, 5. Джон Стоунс, 10. Джак Грийлиш, 8. Илкай Гюндоган, 17. Кевин де Бройне, 26. Рияд Марез, 9. Ерлинг Холанд

Треньор:  Пеп Гуардиола